HomeSki areály ⇒ Les Orres

Lyžování v Les Orres

Les Orres je slunné lyžařské středisko v jižních francouzských Alpách. Milovníkům lyžování a snowboardingu nabízí 100km svahů a 300 slunných dní v roce. K highlightům patří velmi kvalitní snowpark, velká párty hala a vstup na bobovou dráhu se skipasem zdarma. Na této web stránce najdeš informace o lyžařském středisku, webkamery z Les Orres, recenze a mapu sjezdovek a také předpověď počasí. Přidáváme také pozvánku na naše originální festivalové zájezdy Big Snow Jam v této zimní sezóně.

100km sjezdovek
  • 6km černých
  • 58km červených
  • 36km modrých
Big Snow Jam v Les Orres
  • Original 2017 @ Les Orres (24.3. - 2.4.2017) 300 párty people, DJs, 100km svahů, freeride, superior ubytování s bazénem.

Snowpark a freeride

V Les Orres nahrazují nedostatek černých sjezdovek perfektní péči o snowpark. Ve středisku jezdí solidní new school komunita místních riders. Každý týden jsou raily, boxy a kicky dobře nashapované. V jarních měsících je ready bazének na přejezdy, o víkendech hraje u snowparku i místní DJ. Les Orres sice není vyhlášené jako nejlepší freeride středisko v oblasti, ale zkušenosti z Big Snow Jam zájezdů ukazují, že se tady dá výborně zajezdit mimo sjezdovku i na konci sezóny. Například ve videoreportu z BigSnowJam Original 2015 @ Les Orres je freeride segment z velikonočního termínu a sněhu je překvapivě dost. Freerideové terény jsou dobře přístupné z vleku Marmotes, který končí v 2700 m.n.m. Po menším hiku je pak k dispozici několik off piste tras pod vrcholem Portette.

Nejlepší sjezdovky

Do Les Orres vyrážíme letos poprvé. Po třech letech v Risoulu jsme se zozhodli pro změnu zejména kvůli výbornému zázemí střediska pro koncerty a lepšímu ubytování s wellness a Wi-Fi.

Ubytování a zázemí

  • Apartmány Na rozdíl od Risoulu a další alpských středisek ve Francii byli architekti v Les Orres malinko velkorysejší a apartmány tak mají nadprůměrno obytnou plochu. K pohodlí přispívá moderní vybavení a myča nádobí a samozřejmě wellness a sauna. Ve své kategorii patří apartmánov éresidence Par des Airelles a Balcons des Airelles k tě m nejlepším.
  • Wellness Krytý bazén a sauna je pro hosty Big Snow Jam eventů v Les Orres v ceně ubytování.
  • Obchody, půjčovny, lyžařské školy Ve středisku je dostatek obchodů s potravinami i sportovními potřebami. Nečekej ždánou velkou nákupní galerii, ale když si zapomeneš bundu nebo lyže bez větších potíží to můžeš vyřešit na místě.

Počasí

Jižní Francie je dobře známá vysokým počtem slunečných dnů v roce a to platí i pro oblast Jižních Alp. Les Orres uvádí 300 slunných dní v roce a i když realita bude asi malinko víc zamračená, jarní lyžování je v Les Orres skoro často slunečné.

Jaké jsou Tvoje dojmy?

Znáš dobře francouzské Alpy a ještě lépe Les Orres? Sdílej s  ostatními Tvé zážitky a tipy.