HomeSki areály ⇒ Les Sybelles

Ski region Les Sybelles

Potřebuješ více informací o lyžařském středisku Les Sybelles ve francouzských Alpách? Na této stránce nechybí webkamera, recenze skiareálu, mapa sjezdovek a předpověď počasí. Les Sybelles patří se 310km svahů k největším ve Francii. Ski region vznikl propojením šesti skiareálů: St. Sorlin d'’Arves, St. Jean d'’Arves, Le Corbier, La Toussuire a St. Colomban des Villards.

310km sjezdovek
 • 20km černých
 • 85km červených
 • 205km modrých
Big Snow Jam ve Les Sybelles
 • RockRide 2017 @ Les Sybelles (10.3.- 19.3.2017) autentická rocková jízda v Alpách s partou 200 rockerů a riderů. Cena 8790Kč zahrnuje dopravu, skipas na 310km svahů a ubytování s bazénem.
 • SpringSwing 2017 @ Les Sybelles (17.3.- 26.3.2017) nadupaný první jarní týden v Alpách s DJs, vířivkou párty, workshopy a Retro Ride za férových 7990Kč (299 EUR) i s dopravou, skipasem a ubytováním

Snowparky a Freeride

V ski areálu Les Sybelles jsou dva snowparky, jeden pro začátečníky a jeden pro pokročilé. Výhodou snowparku je poloha v 2050 m.n.m, proto se zda dá dobře zajibbovat i na konci sezóny. V tomto ohledu je snowpark v Les Sybelles lepší než vyhlášený snowpark ve Varsu. Nechybí raily, boxy, big airy, bohužel chybí bazének pro Bikini Ride přejezdy, ten mají jen v Les Orres. Oba snow parky najdeš poblíž modré sjezdovky Ouillon 2. Dráha na boardercross a slalomový svah najdeš poblíž červené sjezdovky Ballard.
Z pohledu freeride patří středisko k lepšímu průměru, nevyrovná se v tomto ohledu našemu nejoblíbenějšímu freeride spotu SuperDévoluy, ale milovníci jízdy ve volném terénu si svojí čerstvou stopu najdou. Doporučujeme zejména oblast pod vrcholem Petit Perron.

Noční život v Les Sybelles

V každém z šesti propojených středisek najdeš aprés ski bar pro večerní zábavu s přáteli. Velký disco klub je v městečku St. Sorlin D'Arves a také Le Corbier a St Jean D'Arves žijí nočním životem, i když nijak divoce. Les Sybelles nabízí poměrně pestrou škálu pohodových večerních aktivit. Můžeš vyrazit do kina, na romantickou večeři, nebo užívat wellness zázemí, které většina residencí v tomto ski regionu nabízí.

Top5 nejlepších sjezdovek

Ski areál nabízí návštěvníkům 310 km sjezdovek, většina z nich jsou široké červené svahy pro středně pokročilé lyžaře. Také pokročilejší vyznavači carvingu se na týden lyžování nemusí bát malé nabídky vhodných sjezdovek. Dostatek lanovekl zase hraje do karet méně pokročilým snowboard riders, kteří mají problámy s jízdopu na vleku. Nevýhodou Les Sybelles je menší počet černých sjezdovek. Výjimka je velmi pěkná 1,5 km dlouhá FIS černá J. N. Augert v oblasti La Toussuire.
Z dalších zajímavých svahů vybíráme TOP 5. Až budeš lyžovat v St. Sorlin nebo řádit na snowboardu v některém ze sousedních údolí nezapomeň to aspoň párkrát otočit na těchto svazích:

 • J. N. Auger (černá) je nejlepší černá sjezdovka v celém regionu Les Sybelles.
 • Grand Truc (červená) je dlouhá středně strmá sjezdovka s převýšením 750m. Vede z vrcholu Grand Truc 2200 m.n.m. a je ideální volbou pro středně pokročilé.
 • Vallons (modrá) je 2,5 km dlouhá sjezdovka pro začátečníky, je stranou od nejvytíženějších sjezdů a tak je ideální pro pohodové učení na lyžích i na snowboardu.
 • Super G (červená) červená FISka vede z vrcholu Les Perrons 2620.
 • Terény pro bežkaže Velkou výhodou Les Sybelles je skvělá nabídka okruhů proběžkaže, snad nejlepší ze všech Big Snow Jam středisek. Doporučujeme zejména skvěle vysněžený okruh pod vrcholem Petit Peron v 1900m.n.m.

Ubytování a zázemí

 • Ubytování ve Les Sybelles vyhoví každému rozpočtu. Většina residencí v St. Jean, St. Sorlin a Le Corbier je v tursitickém 3* standardu, najdou se ale i 4* pro náročnější klienty. Většina apartmánů je "ski-in-ski-out", prostě hned u sjezdovky.
 • Wellness Dobré zázemí pro relax má většina rezidencí. Krytý bezén má například residence La Fontaine du Roi v St. Jean D' Arves nebo rezidece Les Fermes v Saint Sorlin. Apartmánová rezidence Alpages du Corbier v Les Corbier má kromě sauny a bazénu také valstní fitness centrum.
 • Obchody, půjčovny, lyžařské školy Ve středisku je dostatek obchodů s potravinami i sportovními potřebami.

Poloha, počasí a sníh

Ski region Les Sybelles je otevřený od prosince do konce dubna. Nachází se v slunné části severních Alp, přibližně 170km od švýcarské Ženevy. Olympijské městečko Albertville je 80km daleko. Ze sjezdovek celého regionu jsou nádherné výhledy a městečka nejsou příliš zasažena masovým turismem a komercí. Francouzské Alpy jsou dobře známé vysokým počtem slunečných dnů v roce a to platí i pro oblast Vysokých Alp - Haute Savoie.  Les Sybelles udává 300 slunných dní v roce.  

Jaké jsou Tvoje dojmy?

Znáš dobře francouzské Alpy a ještě lépe středisko Les Sybelles? Sdílej s ostatními Tvé dojmy, zážitky a tipy.